Description
LA4DA2U | TeSys D – suppressor module – RC circuit – 110…240 V AC
LA4DA2U | TeSys D – suppressor module – RC circuit – 110…240 V AC
| brands | Schneider Electric |
|---|---|
| Range | TeSys |
| Product or component type | Suppressor module |
| Device short name | LA4D |
| Product compatibility | 3P LC1D80…D150 4P LC1D80004…D115004 4P LC1D40008…D80008 |
| Mounting location | Top |
| Mounting mode | By screws |
| Suppressor technology | RC circuit |
| [Uc] control circuit voltage | 110…240 V AC 50/60 Hz |
| Maximum peak voltage | 3 Uc |
| Product certifications | UL CSA |
| Net weight | 0.018 kg |
| Standards | IEC 60947-5-1 EN 60947-5-1 UL 60947-5-1 CSA C22.2 No 60947-5-1 GB/T 14048.5 |
| IP degree of protection | IP2X conforming to IEC 60529 |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 5.000 cm |
| Package 1 Width | 4.200 cm |
| Package 1 Length | 2.700 cm |
| Package 1 Weight | 22.000 g |
| Unit Type of Package 2 | S01 |
| Number of Units in Package 2 | 78 |
| Package 2 Height | 15.000 cm |
| Package 2 Width | 15.000 cm |
| Package 2 Length | 40.000 cm |
| Package 2 Weight | 1.870 kg |
| Unit Type of Package 3 | P06 |
| Number of Units in Package 3 | 2496 |
| Package 3 Height | 75.000 cm |
| Package 3 Width | 60.000 cm |
| Package 3 Length | 80.000 cm |
| Package 3 Weight | 70.612 kg |
| Sustainable offer status | Green Premium product |
| REACh Regulation | REACh Declaration |
| EU RoHS Directive | Compliant EU RoHS Declaration |
| Mercury free | Yes |
| China RoHS Regulation | China RoHS declaration Pro-active China RoHS declaration (out of China RoHS legal scope) |
| RoHS exemption information | Yes |
| Environmental Disclosure | Product Environmental Profile |
| REACh free of SVHC | Yes |
| Toxic heavy metal free | Yes |
| WEEE | The product must be disposed on European Union markets following specific waste collection and never end up in rubbish bins |
| Warranty | 18 months |




Reviews
There are no reviews yet.