Schneider NSYCRNG128300 | Spacial CRNG plain door w/o mount.plate. H1200xW800xD300 IP66 IK10 RAL7035
Original price was: 36.508,50 EGP.Current price is: 25.190,87 EGP.
Out of stock
Description
Technical Specifications NSYCRNG128300
  • Series: Spacial CRNG
  • External Dimensions: 1200 mm (height) × 800 mm (width) × 300 mm (depth)
  • Door Type: Plain steel door, reversible (opens up to 120°)
  • Mounting Plate: Not included (to be ordered separately if needed)
  • Locking System: 3-point lock with a 5 mm double-bar key
  • Material: Sheet steel
  • Surface Finish: Epoxy-polyester powder coated
  • Color: Light grey (RAL 7035)
  • Ingress Protection: IP66 (dust-tight and protected against powerful water jets)
  • Impact Resistance: IK10 (high resistance to mechanical impacts)
  • Mounting: Wall-mounted (rear fixing points and bottom cable gland plate included)
  • Operating Temperature Range: -25°C to +60°C