Description
XA2EH021 | Complete push button, Easy Harmony XA2, plastic, flush, black, 22mm, push push, unmarked, 1NO
224,24 EGP Original price was: 224,24 EGP.130,06 EGPCurrent price is: 130,06 EGP.
XA2EH021 | Complete push button, Easy Harmony XA2, plastic, flush, black, 22mm, push push, unmarked, 1NO
8 in stock
XA2EH021 | Complete push button, Easy Harmony XA2, plastic, flush, black, 22mm, push push, unmarked, 1NO
| brands | Schneider Electric |
|---|---|
| Range of product | Easy Harmony XA2 |
| Product or component type | Complete push-button |
| Device short name | XA2 |
| bezel material | Plastic |
| Fixing collar material | Plastic |
| Net weight | 0.04 kg |
| Mechanical durability | 1000000 cycles |
| Tightening torque | 0.8 N.m |
| Short-circuit protection | 10 A gL fuse conforming to IEC 60269-1 |
| [Ui] rated insulation voltage | 600 V conforming to IEC 60947-1 |
| [Ie] rated operational current | 3 A at 240 V, AC-15, A600 0.27 A at 250 V, DC-13, Q600 |
| Height | 42 mm |
| Width | 30 mm |
| Depth | 67.7 mm |
| Mounting diameter | 22.5 mm |




Reviews
There are no reviews yet.