Description
XA2EVM34LC | Pilot light, plastic, bi-color, green/red, Ø 22 mm, with integral LED, 220…230V AC
XA2EVM34LC | Pilot light, plastic, bi-color, green/red, Ø 22 mm, with integral LED, 220…230V AC
| brands | Schneider Electric |
|---|---|
| Range of product | Easy Harmony XA2 |
| Product or component type | Monolithic pilot light |
| Device short name | XA2 |
| Net weight | 0.02 kg |
| Tightening torque | 0.8…1 N.m conforming to IEC 60947-1 |
| [Ui] rated insulation voltage | 400 V (pollution degree 3) conforming to IEC 60947-1 |
| Device presentation | Complete product |
| Height | 29 mm |
| Width | 29 mm |




Reviews
There are no reviews yet.