Description
XA2EW33M1 | Green flush complete illum push-button – Ø22 – flush – 220V AC – 1NO
XA2EW33M1 | Green flush complete illum push-button – Ø22 – flush – 220V AC – 1NO
| brands | Schneider Electric |
|---|---|
| Range of product | Easy Harmony XA2 |
| Product or component type | Complete illuminated push-button |
| Device short name | XA2 |
| bezel material | Plastic |
| Net weight | 0.064 kg |
| Mechanical durability | 1500000 cycles |
| Tightening torque | 0.8 N.m |
| Short-circuit protection | 10 A gL fuse conforming to IEC 60269-1 |
| [Ui] rated insulation voltage | 600 V conforming to IEC 60947-4-1 |
| [Ie] rated operational current | 0.27 A at 250 V, DC-13, Q600 3 A at 240 V, AC-15, A600 |
| Height | 42 mm |
| Width | 30 mm |
| Depth | 79.5 mm |
| Signalling type | Steady |
| Service life | 10000 h |




Reviews
There are no reviews yet.