Description
XB4BVM5 | Pilot light, metal, orange, Ø22, plain lens with integral LED, 230…240 VAC
XB4BVM5 | Pilot light, metal, orange, Ø22, plain lens with integral LED, 230…240 VAC
| brands | Schneider Electric |
|---|---|
| Product or component type | Pilot light |
| Device short name | XB4 |
| bezel material | Chromium plated metal |
| Fixing collar material | Zamak |
| Mounting diameter | 22 mm |
| Shape of signaling unit head | Round |
| Head type | Standard |
| Light source | Universal LED |
| Bulb base | Integral LED |
| Cap/operator or lens colour | Orange |
| light source colour | Orange |
| Width | 30 mm |
| Net weight | 0.08 kg |
| Height | 47 mm |
| Depth | 54 mm |




Reviews
There are no reviews yet.