Description
XB4BW33M5 | Illuminated push button, metal, flush, green, Ø22, spring return, 230…240 V AC, 1 NO + 1 NC
2.603,65 EGP Original price was: 2.603,65 EGP.1.510,11 EGPCurrent price is: 1.510,11 EGP.
XB4BW33M5 | Illuminated push button, metal, flush, green, Ø22, spring return, 230…240 V AC, 1 NO + 1 NC
15 in stock
XB4BW33M5 | Illuminated push button, metal, flush, green, Ø22, spring return, 230…240 V AC, 1 NO + 1 NC
| brands | Schneider Electric |
|---|---|
| Product or component type | Illuminated push-button |
| Device short name | XB4 |
| contact operation | Slow-break |
| bezel material | Chromium plated metal |
| Fixing collar material | Zamak |
| Mounting diameter | 22 mm |
| Shape of signaling unit head | Round |
| Type of operator | Spring return |
| Operator profile | Green flush |
| Head type | Standard |
| Light source | Universal LED |
| Bulb base | Integral LED |
| Mechanical durability | 10000000 cycles |
| Width | 30 mm |
| Net weight | 0.097 kg |




Reviews
There are no reviews yet.