Description
XB4BW35B5 | Illuminated push button, metal, flush, orange, Ø22, spring return, 1 NO + 1 NC 24 V AC/DC
1.565,33 EGP Original price was: 1.565,33 EGP.907,89 EGPCurrent price is: 907,89 EGP.
XB4BW35B5 | Illuminated push button, metal, flush, orange, Ø22, spring return, 1 NO + 1 NC 24 V AC/DC
Out of stock
XB4BW35B5 | Illuminated push button, metal, flush, orange, Ø22, spring return, 1 NO + 1 NC 24 V AC/DC
| brands | Schneider Electric |
|---|---|
| Product or component type | Illuminated push-button |
| Device short name | XB4 |
| contact operation | Slow-break |
| bezel material | Chromium plated metal |
| Fixing collar material | Zamak |
| Mounting diameter | 22 mm |
| Shape of signaling unit head | Round |
| Type of operator | Spring return |
| Operator profile | Orange flush |
| Head type | Standard |
| Light source | Universal LED |
| Bulb base | Integral LED |
| Mechanical durability | 10000000 cycles |
| Width | 30 mm |
| Net weight | 0.097 kg |




Reviews
There are no reviews yet.