Description
XA2EW31M1 | Complete illuminated push button, Easy Harmony XA2, plastic, flush, white, 22mm, spring return, 220V AC, 1NO
342,23 EGP Original price was: 342,23 EGP.198,49 EGPCurrent price is: 198,49 EGP.
XA2EW31M1 | Complete illuminated push button, Easy Harmony XA2, plastic, flush, white, 22mm, spring return, 220V AC, 1NO
41 in stock
XA2EW31M1 | Complete illuminated push button, Easy Harmony XA2, plastic, flush, white, 22mm, spring return, 220V AC, 1NO
| brands | Schneider Electric |
|---|---|
| Range of product | Easy Harmony XA2 |
| Product or component type | Complete illuminated push-button |
| Device short name | XA2 |
| bezel material | Plastic |
| Height | 42 mm |
| Width | 30 mm |
| Depth | 79.5 mm |
| Net weight | 0.064 kg |
| Mechanical durability | 1500000 cycles |
| Tightening torque | 0.8 N.m |
| Short-circuit protection | 10 A gL fuse conforming to IEC 60269-1 |
| [Ui] rated insulation voltage | 600 V conforming to IEC 60947-4-1 |
| Signalling type | Steady |
| Service life | 10000 h |
| Shape of signaling unit head | Round |
| contact operation | Slow-break |
| Bulb base | BA 9s |
| Mounting diameter | 22.5 mm |
| Light source | LED |
| Supply voltage limits | 176…242 V AC |
| Cap/operator or lens colour | White |




Reviews
There are no reviews yet.